Predvianočná lekcia terorizmu v malom

Včera som sa rýchlym krokom ponáhľal do práce, teda aby som bol presnejší, ku autu, aby som odišiel do práce. Narazil som na nemilé prekvapenie.

Čítaj ďalej

Potrebuje cirkev nejakú štruktúru?

„Čo zostane alebo čo by malo zostať, keď ako spoločenstvo, odstránime všetko, čo nejako symbolizuje kresťanstvo? Kríž z kostolnej veže, zaužívanú liturgiu, bohoslužbu na ktorú sme si zvykli alebo i kostol samotný.

Čítaj ďalej

Exitus Československého Exitu v Slovenskej televízií


Naivný pokus o podporu z hora -  Adaptácia televízneho projektu EXIT 316 bola v decembri 2011 Slovenskou televíziou odmietnutá z finančných, programových a personálnych dôvodov. Ale ako to je naozaj? Veď program RTVS sme neponúkali za úplatu, je už natočený a ak by bolo treba niečo zmeniť, išlo by to na náš vrub. Tak isto nemám pocit, že vyžaduje nejaké personálne zamestnanie naviac. Iba ak by v programovej skladbe RSTV bol pretlak konkurenčných projektov… O tom mám však silnú pochybnosť. Na oficiálne vyjadrenie STV, resp. RTVS sme čakali takmer štyri roky.

Čítaj ďalej

Vďaka dobroboľníkom KPM 2012

Priatelia, ostatný víkend bol testom našej vernosti, vytrvalosti ako aj dôkazom Jeho milosti.  Štyri dni odhalili mnoho z toho, čo Pán Boh vložil do Vašich sŕdc, mysle a duší ako aj demonštráciou Jeho darov, ktoré vložil do svojich detí a demonštráciou Jeho dobroty.

Možno si spomínate na naše septembrové stretnutie, keď sme odhadovali, čo všetko sa môže stať po tom, ako Kompas bol verejne obvinený zo zlých úmyslov v službe. Situácia sa s pribúdajúcimi týždňami ešte zhoršovala a predsa, Pán Boh sa postaral o ďalší zázrak, ktorý sme tak veľmi túžili a potrebovali vidieť a o ktorom bolo ťažké čo len snívať. Podpora tých, s ktorými slúžime, prihlásenie sa obdobného (ba o niečo väčšieho) počtu pracovníkov s mládežou z ECAV (ako tomu bolo minulý rok) a nárast počtu z ostatných denominácií je svedectvom o tom, že On je s nami a to nám musí stačiť. A stačí!

Čítaj ďalej

U2 - odraz doby

  Čitatelia časopisu Rolling Stone pokladajú U2 za svetovo najlepšiu kapelu 80 a 90 rokov. Napísali o nich: „Moc hudby U2 má moc zmeniť svet, ako to bolo v prípade Beatles.“ U2 ich zaujali schopnosťou prispôsobiť sa, zareagovať na potreby doby svojich poslucháčov.

Čítaj ďalej

Rozhovor pre časopis - Dialóg

Tá secesná vila priťahovala môj pohľad vždy, keď som išla okolo alebo s nejakým zdravotným problémom k lekárovi. Nie je ani priveľká, ani primalá, má krásne vyvážené proporcie a obklopuje ju pomerne veľká záhrada. Spletitý osud vily akoby sa prelínal s často zamotanými dejinami našej spoločnosti. Až ostatných desať-dvanásť rokov slúžia jej priestory zmysluplným a potrebným aktivitám.

Čítaj ďalej

Zomrel John Stott

28.7.2011 vo svojom dome neďaleko Londýna v kruhu blízkych priateľov zomrel vo veku 90 rokov môj učiteľ, anglikánsky farár a svetoznámy evanjelikálny teológ John Stott.

Čítaj ďalej

Stránka 2 z 4 stránok  <  1 2 3 4 >