Tomáš Graumann so svojím životným príbehom


Najväčším projektom nášho TCK tímu bol ExitTour.  Išlo o návštevy ôsmych stredných škôl v Žiline a Košiciach. Spojili sme sily s KAM (ČR), ACET, skupinou Dizmas z USA a šiestimi miestnymi zbormi (CB, ECAV, CASD v ŽA, ECAV, AC a BJB v KE).

Čítaj ďalej

Žehlička a ponožky - letná vzpomienka, najmä pre rodičov malých chlapcov…


Spomínam si, že keď som mal asi tak 6 či 7 rokov, ponáhľal som sa niekde von. Problém bol v tom, že som potreboval jedny určité ponožky, ktoré však ešte stále viseli vlhké vonku na balkónovej šnúre.

Čítaj ďalej

Maškrtné husi

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna obec a tá mala výborného starostu. Rozprával mi skutočnú príhodu, ktorá sa stala v ich gazdovstve. Ako veľa občanov tej obce aj oni mali množstvo sliepok, kačíc a husí. Jedného odpoludnia šla gazdiná na dvor a čo nevidí? Všetky jej husi ležia mŕtve na zemi. Nepočula nič o tom, že by sa šíril nejaký husací mor, alebo choroba šialených husí, ale ich husi naraz všetky podochli. Neviem, či si vieš predstaviť aká je to veľká strata, prísť o kŕdeľ (asi 20) husí, z ktorých nemôžeš zúžitkovať mäso.

Čítaj ďalej

Cesta na FILIPÍNY


V marci 2010 som prežil zopár dní na Filipínach, kde sa konalo stretnutie mládežníckych pracovníkov celosvetovej organizácie Global Youth Initiative a Josiah Venture. Z niekoľkými z mojich postrehov zapísaných „rýchlym perom“ z Manily a iných kútov Filipín, by som sa chcel s vami podeliť.

Čítaj ďalej

Nové smerovanie - Café zatvorené


Možno ste už niečo začuli o tom, že „Kompas Café je definitívne zatvorené.“ Ak ste tak počuli, tak ste počuli správne. Druhý decembrový týždeň v roku 2007 Kompas Café zavrelo svoje dvere pre verejnosť poslednýkrát. Bolo to pre nás všetkých emocionálne obdobie. Počas tých ôsmych rokov existencie Café sme sa tešili z každého momentu jeho života. Bol to taký dôležitý článok života v Kompase, že si ho ľudia často splietli s hlavným zámerom Kompasu.

Čítaj ďalej

Od desiatich k jednej

Od desiatich k jednej…

Nedávno ma moja dcéra poprosila o službu. Vraj, aby som jej pomohol s výberom darčeka na narodeniny – akvarijnej rybky, pre jej spolužiačku. Nuž, ako správny otec, zašiel som s ňou do predajne s rybami. Poradil som jej malú, peknú, bielu rybku nazývanú „albín“. Dokonca aj pán predavač nám ju schválil. Spýtal som sa ho totiž, či sa ryba dobre zžije s ostatnými. Vraj, bez problémov…

Čítaj ďalej

Neustále sa spolu rozprávajte!

„Neustále sa spolu rozprávajte!“ bola rada, ktorú nám dávali priatelia pred i po našej svadbe. Nebola ani trochu prevratná. Je to prirodzené: dvaja ľudia, ktorí sa majú radi, spolu veľa hovoria. Vždy sa nájde niečo, o čom sa dá rozprávať: priatelia, rodičia, súrodenci, politika, kvety, deti, farby, peniaze, romantika, realita, sny, dobrá zmrzlina, pokazená zmrzlina…

Čítaj ďalej

Stránka 3 z 4 stránok  <  1 2 3 4 >